​José (Joe) E. Almeida

Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan ve İcra Kurulu Başkanı

​José (Joe) E. Almeida

Joe Almeida, Ocak 2016'da Baxter'a yönetim kurulu başkanı, başkan ve icra kurulu başkanı seçildi. Şu anda şirketi hızlandırılmış yenilik, işlem mükemmelliği ve stratejik uygulaması ile desteklenen dinamik bir dönüşüm süreci ile yönetiyor.

Baxter'e katılmadan önce Almeida, 2012'den 2015'e kadar Covidien plc'de yönetim kurulu başkanı, başkan ve icra kurulu başkanı olarak görev yaptı ve 2011 yılında şirkette bir yönetim kurulu üyesi olarak görevlendirildi. Almeida daha önce Covidien Tıbbi Cihazlar organizasyonunun başkanı olarak görev yapmıştır. Almeida aynı zamanda Covidien'ın öncülü olan Tyco Healthcare’de, dünya çapındaki tıbbi cihaz işinin başkanlığı ve dünya çapında üretimden sorumlu başkan yardımcılığı gibi çeşitli liderlik görevlerinde bulundu. Covidien ve Tyco'ya ek olarak Almeida, Wilson Greatbatch Technologies, Inc., American Home Products'ın Acufex Microsurgical bölümü ve Johnson & Johnson's Professional Products bölümünde liderlik pozisyonlarında bulundu. Kariyerine Andersen Consulting (Accenture) yönetim danışmanı olarak başladı.

Almeida, Walgreens Boots Alliance, Inc.’in ve bir Carlyle Group Şirketi olan Ortho-Clinical Diagnostics, Inc.'in yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca Partners in Health’te mütevelli heyetinde hizmet vermektedir.

Bir Brezilya vatandaşı olan Almeida, Instituto Mauá de Tecnologia'dan makine mühendisliği alanında lisans derecesini aldı.

.

Önerilen Okumalar