Yeni Tedarikçiler

Yeni Tedarikçiler

Baxter, tedarikçilerini seçerken ve değerlendirirken fiyat, kalite, çevre kriterleri ve diğer unsurları dikkate alır. 

Baxter tedarikçilerimizle karşılıklı fayda üreten ortaklıklar kurmak için çalışmaktadır. Eğer Baxter’la çalışma fikri ilginizi çekiyorsa ve bizim ihtiyaçlarımıza yanıt veren mal veya hizmetleriniz olduğunu düşünüyorsanız lütfen Kayıt Portalı üzerinden kaydınızı yapın ve profil oluşturun.

Baxter ayrıca tedarikçi tabanını çeşitlendirmek ve küçük şirketlerle ve azınlıkların, kadınların, LGBTQ’nun, engellilerin ve muharip gazilerin sahip olduğu şirketlerle ilişkiler geliştirme çabası içindedir. Kapsayıcılık konusunda kararlılığımız işgücünden daha ötelere uzanmakta ve yerel topluluklarda ekonomik istikrara katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Belirtilen kategorilere mensup bir tedarikçi iseniz bu hususu gösterir belgelerinizi yüklemek için kayıt formunu kullanın.

Yapılan başvurular çok yüksek bir toplamı bulduğu için doğrudan görüşme veya bu başvurular sonrası takip taleplerini kabul edememekteyiz. Şirketimiz bünyesinde görünürlüğünüzü arttırabilmek amacıyla, şirketinizin ürünleri ve hizmetleri hakkında özel bilgileri kayıt sırasında sunmayı ihmal etmeyin.

Sürdürülebilir Tedarik

Satın alma süreçlerimize sürdürülebilir uygulamaları entegre ederken, birçok çevresel ve sosyal faktörü göz önünde bulunduruyoruz. Tedarikçilerimizle, çevresel performansın iyileştirilmesi ve tedarikçi tabanımızda insan haklarının geliştirilmesi amacıyla fırsatları tespit etmek için işbirliği yapıyoruz.

Teklif ve Tedarikçi Sözleşmeleri Talepleri

Sürdürülebilirliği küresel olarak teklif talepleri (requests for proposal, RFP’ler) ve tedarikçi sözleşmesi şablonlarına dahil ediyoruz. Bu, taahhüdümüzü pekiştiriyor ve her tedarikçinin sürdürülebilirlik hedeflerimize doğru ilerlemeyi destekleme ve tedarikçi standartlarımızla tutarlı iş yapma yeteneğini değerlendirmek için bir araç sağlıyor.

Tedarikçilerden bir RFP aracılığıyla aşağıdaki bilgileri sağlamaları istenir:

  • Sürdürülebilirlik politikası ve misyon beyanı;
  • Şirket sürdürülebilirlik girişimlerinin ve sonuçlarının bir tanımı;
  • Sürdürülebilirlikle ilgili alınan ödüllerin bir listesi;
  • Son üç yıldır çevresel ihlallerin ve cezaların açıklanması;
  • Farklı tedarikçilerden, özellikle de RFP'deki ürün ve hizmetlerle ilgili olarak satın alma hakkında ayrıntılar (geçerli olduğunda) ve
  • Baxter'ın sürdürülebilirlik hedeflerine karşı ilerlemeyi destekleyecek diğer girişimler hakkında bilgi.

Standart tedarikçi sözleşmemiz, ABD merkezli tedarikçilerin federal ve eyalet eşit fırsat yasalarına uyumluluğunu belgelemelerini gerektirir. Ayrıca tedarikçiler, kendi tedarikçileriyle bağlantı kurarken, küçük, azınlıklara ait, kadınlara ait, gazilere ve diğer çeşitli tedarikçilere yönelik iyi niyetli çabalar göstermeyi taahhüt eder.  Bu alandaki çabalarımız hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Çeşitlilik Tedarikçisi bilgilerine bakın.

Sözleşme aynı zamanda tedarikçileri Baxter'ın kullanımının azaltılmış çevresel etkileriyle kullanımı için ürünleri ve/veya hizmetleri tanımlamasına da teşvik ediyor. Tedarikçilerimizden sürdürülebilirlik etkinlikleri hakkında düzenli güncellemeler yapmalarını istiyoruz.

Çeşitlilik, Kalite ve Uyumluluk Hakkında

Tedarikçi Kalite Standartları

Tedarikçi Kalite Standartları, tutarlı bir tedarikçi değerlendirme süreci ve ilişkileri yönetmek için kullanılan standart araçlar sağlar.  İşleri yüksek etik standartlarla yürütmeye yönelik ortak bir adanmışlığın iş ilişkilerimizi geliştireceğine inanıyoruz.

Etik ve Uyumluluk Standartları

İşleri yüksek etik standartlarla yürütmeye yönelik ortak bir adanmışlığın iş ilişkilerimizi geliştireceğine inanıyoruz.