Yeni Tedarikçiler

Yeni Tedarikçiler

Baxter, tedarikçilerini seçerken ve değerlendirirken fiyat, kalite, çevre kriterleri ve diğer unsurları dikkate alır. 

Şirketiniz tedarik zincirimiz için göz önünde bulundurulmak istenmesi halinde, lütfen Yeni Tedarikçi Talep formumuz aracılığıyla şirketinizin ürün ve hizmetleriyle ilgili ayrıntıları paylaşın (İngilizce). Ürünleriniz ve hizmetlerinizin iş ihtiyaçlarımızla eşleşmesi halinde bir cevap alacaksınız.

Büyük miktardaki sorgu nedeniyle, bu gönderinin ötesinde doğrudan tedarik süreci veya takip sorgularını kabul edemiyoruz.

Sürdürülebilir Tedarik

Satın alma süreçlerimize sürdürülebilir uygulamaları entegre ederken, birçok çevresel ve sosyal faktörü göz önünde bulunduruyoruz. Tedarikçilerimizle, çevresel performansın iyileştirilmesi ve tedarikçi tabanımızda insan haklarının geliştirilmesi amacıyla fırsatları tespit etmek için işbirliği yapıyoruz.

Teklif ve Tedarikçi Sözleşmeleri Talepleri

Sürdürülebilirliği küresel olarak teklif talepleri (requests for proposal, RFP’ler) ve tedarikçi sözleşmesi şablonlarına dahil ediyoruz. Bu, taahhüdümüzü pekiştiriyor ve her tedarikçinin sürdürülebilirlik hedeflerimize doğru ilerlemeyi destekleme ve tedarikçi standartlarımızla tutarlı iş yapma yeteneğini değerlendirmek için bir araç sağlıyor.

Tedarikçilerden bir RFP aracılığıyla aşağıdaki bilgileri sağlamaları istenir:

  • Sürdürülebilirlik politikası ve misyon beyanı;
  • Şirket sürdürülebilirlik girişimlerinin ve sonuçlarının bir tanımı;
  • Sürdürülebilirlikle ilgili alınan ödüllerin bir listesi;
  • Son üç yıldır çevresel ihlallerin ve cezaların açıklanması;
  • Farklı tedarikçilerden, özellikle de RFP'deki ürün ve hizmetlerle ilgili olarak satın alma hakkında ayrıntılar (geçerli olduğunda) ve
  • Baxter'ın sürdürülebilirlik hedeflerine karşı ilerlemeyi destekleyecek diğer girişimler hakkında bilgi.

Standart tedarikçi sözleşmemiz, ABD merkezli tedarikçilerin federal ve eyalet eşit fırsat yasalarına uyumluluğunu belgelemelerini gerektirir. Ayrıca tedarikçiler, kendi tedarikçileriyle bağlantı kurarken, küçük, azınlıklara ait, kadınlara ait, gazilere ve diğer çeşitli tedarikçilere yönelik iyi niyetli çabalar göstermeyi taahhüt eder.  Bu alandaki çabalarımız hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Çeşitlilik Tedarikçisi bilgilerine bakın.

Sözleşme aynı zamanda tedarikçileri Baxter'ın kullanımının azaltılmış çevresel etkileriyle kullanımı için ürünleri ve/veya hizmetleri tanımlamasına da teşvik ediyor. Tedarikçilerimizden sürdürülebilirlik etkinlikleri hakkında düzenli güncellemeler yapmalarını istiyoruz.

Çeşitlilik, Kalite ve Uyumluluk Hakkında

Tedarikçi Kalite Standartları

Tedarikçi Kalite Standartları, tutarlı bir tedarikçi değerlendirme süreci ve ilişkileri yönetmek için kullanılan standart araçlar sağlar.  İşleri yüksek etik standartlarla yürütmeye yönelik ortak bir adanmışlığın iş ilişkilerimizi geliştireceğine inanıyoruz.

Etik ve Uyumluluk Standartları

İşleri yüksek etik standartlarla yürütmeye yönelik ortak bir adanmışlığın iş ilişkilerimizi geliştireceğine inanıyoruz.